Neden evinizde bir 3D yazıcı olmasın?

Hep içinizden yeni bir şeyler yapmak geliyorsa, maket yapımı modelcilik gibi hobileriniz varsa, evinizdeki küçük tamirat/tadilatı kendiniz yapmaktan zevk alıyorsanız evinizde bir 3D yazıcı olması yaratıcılığınızın önündeki engelleri kaldıracaktır.

Bozulan cihazlarınızın parçalarını üretebilmek nasıl olurdu?

Emektar fırınınızın düğmesi mi kırıldı? Düğmeyi serviste bulamadınız mı? Dert etmeyin. Rigid3D sizin için yenisini basar. hem evin kahramanı olur hem de emektar fırınınızı daha uzun yıllar zevkle kullanırsınız.

Çocuklarınız için Noel Baba olmaya ne dersiniz?

Lego’ların ham maddesi olan ABS plastik ile çocuklarınız için yeni oyuncaklar tasarlayıp üretebilirsiniz. Kim bilir belki tasarladığınız oyuncak ticari bir ürüne dönüşür.

Kendi tasarladığınız plastik modelleri üretebilmek istemez misiniz?

Plastik maket ya da kumandalı araç gibi bir hobiniz varsa evinizde bir 3D yazıcı olması size yeni ufuklar açar. 3D yazıcınızla modelinizde kırılan parçaları kendiniz üretebilir, hatta 3D yazıcınızla sıfırdan kendi tasarımınızın modelini yapabilirsiniz.

Eşyalarınızı kişiselleştirmek ve ben tasarladım diyebilmek güzel olmaz mı?

Stilinizi yansıtacak telefon kılıfından kişisel aksesuarlara kullandığınız birçok eşyayı 3D yazıcınızla basabilir, çevrenizdekileri stilinizi yansıtan benzersiz eşyalarınızla etkilersiniz.