Mühendislik Uygulamaları

Aklınızdaki bir fikri önce tasarıma sonra da işlevsel bir prototipe dönüştürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Rigid3D yazıcı fikirleri hayata geçirmek için mükemmel bir prototipleme aracı.

Kavram Doğrulama

Kavramsal bir ürün modelini dışarıya yaptırmak günler haftalar alabilir ve çok maliyetli olabilir. Projenize başlanmadan önce başka uzun süreli prototip projelerini bitirilmesi gerekebilir ve imalat sırasının gelmesini beklerken ciddi gecikmeler yaşayabilirsiniz.   

Rigid3d ABS, polikarbon, ABS-PC, Naylon ve PLA gibi plastikler kullanarak her türlü aksaklığı anında görmenizi sağlayan hızlı, ucuz, işlevsel prototipler üretebiliyor. Masanızda bir Rigid3d Yazıcı ile modelinizi bir adım ileriye taşıyacak o küçük yeniliği bir iki saat içinde yapabilir, tasarım sürenizi haftalarca kısaltabilirsiniz.

Ürün Modelleri

Rigid3d ile üretilen 3D modeller sayesinde ürününüzü daha üretime bile girmeden görebilirsiniz. İşlevsel prototipler saatler içinde yapılıp bitirilebilir – hatta ürün olarak kullanılıp denenebilir. Böylece asıl üretilecek olan ürünün çok gerçekçi bir modeline sahip olursunuz.

İşlevsel prototiplerin hemen ofisinizde üretilebilmesi tasarım hatalarını hızlı bir şekilde fark etmenizi ve gerekli değişiklikleri erkenden hatta çoğunlukla daha tasarım aşamasında yapmanızı sağlar. Bir Rigid3D Yazıcı sayesinde üretime girmeden tasarımda yakalanacak tek bir hata bile yazıcının yatırım maliyetlerini çıkarabilir.

İşlevsel Doğrulama

Rigid3D Yazıcı ile uygun fiyat için kaliteden ödün vermek zorunda kalmazsınız. Rigid3D Yazıcılar hareketli parçalar için yeterince güçlü olan ABS, polikarbon, naylon gibi plastikleri kullanarak işlevsel modeller üretir – bu diğer 3D yazıcılarında olmayan bir özelliktir. Rigid3D Yazıcı şeklini, uygunluğunu ve işlevselliğini masanızdan test edebileceğiniz 3D modeller üretir. 

Rigid3D’de kullanılan hammaddeler plastik enjeksiyon üretim yönteminde kullanılan hammaddeler (filaman formunda) ile aynıdır. Bu plastikleri cep telefonu kapağından televizyona, araba iç aksamına kadar bir çok yerde görebilirsiniz.

Pazarlama Araçları

Rigid3D yazıcı ile üretilen modeller çok iyi pazarlama araçlarıdır. Rigid3D ile hedef grubunuza tasarımınızın gerçek bir 3D modelini sunabilirsiniz. Bu modeli görebilirler, dokunabilirler ve her açıdan inceleyebilirler. Rigid3D ile üretilmiş bir modeli yeni ürününüzün görüntüsüne uyması için boyayabilir – hatta krom kaplatabilirsiniz. Rigid3D ile modelinizin tasarımınızı tam olarak yansıtacağından emin olabilirsiniz.